IHHT ravi positiivsed mõjud
- Suurendab oluliselt füüsilist ja vaimset võimekust
- Tugevdab immuunsüsteemi
- Leevendab stressi ja ärevust
- Suurendab keskendumisvõimet
- Aktiveerib rasvade ainevahetust ning on abiks kaalu langetamisel
- Aeglustab vananemist
- Ennetab dementsust
- Parandab unekvaliteeti
- Parandab naha seisukorda
- Balansseerib hormonaalset tasakaalu
- Suurendab sooritusvõimet sportlastel


Hüpoksia treeningvormina on võistlussportlaste seas vormi parandamise eesmärgina laialt levinud. Treeningud toimuvad kõrgel mägedes, kus hapniku sisaldus õhus on oluliselt väiksem ning regulaarne hapnikupuudus tekib kergesti. Keha kohaneb äärmuslike tingimustega ning suudab tänu suurenenud punaste vereliblede arvu ja laienenud kapillaaridele hapnikku läbi kudede rakkudesse suunata. Selle tulemusena tõuseb keha sooritus- ning vastupanuvõime, et taoliste ekstreemsete tingimustega paremini toime tulla.
IHHT meetod põhinebki tippsportlaste aastakümneid kasutusel olnud ning häid tulemusi toonud treeningvõtetele. Tänu moodsatele tehnilistele lahendustele on IHHT ravi nüüdsest kättesaadav kõigile - nii neile, kes soovivad oma füüsilist vormi parandada kui ka neile, kes otsivad abi tõsisemate terviseprobleemide lahendamiseks.

Mis toimub IHHT seansi jooksul?
IHHT teraapia käigus antakse kehale sissehingamise kaudu vaheldumisi nii hapnikurikast kui hapnikuvaest õhku, et saavutada mäestikus treenimisega sarnaseid efekte. Hüpoksia ehk hapnikuvaese õhu faasis vähendatakse hapniku kontsentratsiooni 5 minutiks vahemikuni 9 - 15%, millele järgnevas 3-minutilises hüperoksia ehk hapnikurikka õhu faasis tõstetakse sissehingatava hapniku kontsentratsiooni 34%-ni. Normaalne hapniku sisaldus õhus on 21%.
Vahelduvate faaside ajal kohaneb inimkeha muutuva hapniku kontsentratsiooniga. See toob kaasa punaste vereliblede hulga suurenemise ja veresoonte (kapillaaride) laienemise, läbi mille on keha võimeline hapnikku paremini omastama ning läbi kudede rakkudeni transportima.
Seanss kestab 40 minutit ning läbitakse rahulikult tugitoolis istudes.
Kuidas IHHT toimib?
Inimkeha koosneb umbes 80 triljonist rakust. Igaüks neist sisaldab arvukalt mitokondreid - rakkude tublisid elektrijaamu. Nende ülesandeks on toota ATP-d (adenosiintrifosfaati), mis on kõigi reaktsioonide ja ainevahetusprotsesside keemiline alus ning oluline lüli rakuenergia tootmisel. Küll aga on mitokondrid rakutuumas üsna kaitsetud ning nn hapnikuradikaalide suhtes väga tundlikud. Suurenenud hapnikuradikaalide hulk tuumas võib mitokondritele pöördumatuid kahjustusi tekitada ning muudab rakud erinevatele haigustele vastuvõtlikumaks. Mitmed uuringud on näidanud, et paljud funktsionaalsed häired ja krooniliste haiguste tekkimise põhjused on tihedalt seotud just kahjustatud mitokondritega.
Hapnikuradikaalide arv suureneb oluliselt vananemisprotsesside tagajärjel ning erinevate elustiilist tingitud tegurite mõjul nagu stress, vähene uni, alkoholi liigtarbimine, suitsetamine ja ebatervislik toitumine.
IHHT ravi toime seisneb kahjustatud rakuosakeste kõrvaldamises ning uute elujõuliste mitokondrite loomises, mis suudavad rohkem kehale olulist ühendit, ATP-d, sünteesida.
Milliste tervisehädade puhul IHHT ravi soovitatakse?
IHHT ravi võib kasutada enamike krooniliste füsioloogiliste haiguste puhul ning on oluliseks abiks vaimse tervisega seotud probleemide korral. IHHT ravi saab kasutada ka üldise tervisliku heaolu tõstmiseks, kehakaalu langetamiseks ning stressi ja ärevuse leevendamiseks.
- Kardiovaskulaarsed haigused
- Onkoloogilised haigused
- Diabeet
- Neurodegeneratiivsed häired, sealhulgas puukborrelioos ja Parkinsoni tõbi
- Kopsuhaigused
- Kroonilise väsimuse sündroom
- Depressioon
- Unetus
- Tinnitus
- Astma
- Autoimmuunhaigus
- Kaalutõus
- Korduvad infektsioonid
- Allergiad
- Viljatus
- Läbipõlemine

Kui sageli IHHT raviseansse soovitatakse?
Nii nagu jõusaalis treenimine, nõuab ka IHHT rakkude treenimiseks kordusi ning järjepidevust. Tüüpiline ravikuur koosneb 10 seansist, soovitavalt 2-3 korda nädalas. Kui esimene teraapia sessioon on lõpule jõudnud, võib saavutatud tulemuste säilitamiseks jätkata seanssidega 3-4 korda kuus või korrata ravikuuri iga paari aasta tagant.
Külasta meid aadressil Kotka 12, C-korpus, 2.korrus 11315 Tallinn.
Broneeri aeg numbril +372 58844868 või registreeru vastuvõtule aadressil info@fysiomedica.ee