Kommenteeri

Miks alaselg valutab?

94% füsioterapeudi patsientidest on alaseljavaluga (Clemence & Seamark 2003, Parroy 2005). Lausa 60-80% inimesi kogevad elu jooksul alaseljavalu ning pooltel neist on korduv alaseljavalu.

23% maailma täisealisest elanikkonnast kogeb kroonilist alaseljavalu ja 11% inimesi on alaseljavalu tõttu töövõimetud.

Enamus (95%) alaseljavaludest on aga mittespetsiifilised ning põhjused tulenevad lihasprobleemidest ja vähem kui 1% ASV patsientidest vajab kirurgilist sekkumist.

On leitud, et isegi sagedasti esineva diski herniatsiooniga saab organism ise hakkama käsitledes väljasopistunud diski osa kui võõrkeha ja vähendades selle suurust.

Enamasti taandub äge valu 6 nädala jooksul.


Seljavalul on mitmeid põhjuseid ja see võib aja jooksul halveneda. Istuv eluviis, stress, liigne kaal, halb kehahoid tööl ja kodus, terve päev seismine või istumine arvuti ees, on mõned meie halbadest harjumustest, mis aitavad kaasa seljavalu tekkimisele. 

Füsioterapeut Jaana Torp on oma praktika jooksul avastanud, et enamus alaseljavaludest tuleneb järgnevatest põhjustest:

1. Musculus psoas major lühenemine
2. Pinges hamstring lihased
3. Pinges tuharalihased
4. Gluteal amneesia, gluteus medius tendinopaatia
5. Nõrgad süvalihased
6. Selgroo jäigastumine liiga vähesest liikumisest ja ühekülgsetest asenditest
7. Asümmeetrilised asendid ja puudulik ergonoomika


Kõik need nimetatud põhjused on lahendatavad füsioteraapiaga läbi patsiendi harimise, spetsiaalsete harjutuste sooritamise ja manuaalse- või aparaatse ravi.

Fysiomedicas on spetsiaalne treeningseade LPG Huber Motion Lab, mis on Prantsuse arstide ja füsioterapeutide poolt välja töötatud nutikas treeningseade süvalihaste maksimaalseks rakendamiseks, mida ei saavutata jõusaalitreeningutel. 

Text Box N2SELJAVALU ON TEISEL KOHAL ARSTI KLASTAMISE PHJUSTEST

Tänu oma platvormi liikuvusele ja selle sisseehitatud jõuanduritega käepidemetele, aitab HUBER habrastel selgadel taas jõud ja painduvus saavutada.

Esmalt viiakse läbi lihaste ja skeleti hindamine. Hindamise käigus tuvastatakse rühihäired, mis põhjustavad omakorda lihaste düsbalanssi ja kompenseerimist gravitatsiooni keskme nihkumise tõttu.

HUBER® tugevdab nii pindmisi kui ka süvalihaseid, mis on vajalikud hea kehahoiaku säilitamiseks. Samal ajal parandab see paindlikkust, et taastada selgroo liikuvust.

Broneeri aeg esimesele proovitreeningule LPG Huber Motion Labil koos füsioterapeudiga /broneeri-aeg

Lisa kommentaar

Email again: